Anne ja Stiil: Kes on Lokitar? Eestit on tabanud lokibuum! Selle taga üks naine ja maailmakuulus meetod, mida harrastavad tuhanded eestlannad

Anne ja Stiil veebiväljaandes on kirjutatud lugu, lugu minu lokkidest ja Lokitari sünnist. Oh ma mäletan kui õnnetu ma kunagi oma juuste tõttu olin. Südamest vihkasin neid. Miks nad peavad niii kahused olema, miks mul ei või olla normaalsed siidiselt sirged juuksed nagu kõigil teistel, ilusatel inimestel?

Ja nüüd, veel pea 15 aastat hiljem, just tänu oma lokkidele õnnestus mul korraks ka Delfi esilehele saada ja puha! Kui 15.aastane, enda peas valitsevat heina vihkav Mina seda näeks… Ta poleks seda iial uskuma jäänud. Kui ta oleks seda unes näinud, siis järgmine päev ta räägiks koolis sõbrannadele, millist ebareaalset und ta ulme valdkonnast nägi. Ja võta näpust, see on puhas reaalsus!

Allpool on väike sissejuhatus loole, kuidas sai alguse Lokitar.

Juustega on ikka nii, et kel need on lokkis, unistavad sirgetest ja kel sirged, unistavad lokkidest. Kuid viimastel aastatel on Eestis vaikselt, aga visalt kasvamas nende naiste hulk, kes on otsustanud oma loomulikud lokid valla lasta ja seda kõike suuresti tänu ühele naisele.

Teekond õnnelikuks lokitariks

Lapsepõlves olid Julia juuksed “normaalsed” ja enam-vähem sirged nagu kõigil teistel temavanustel, kuid puberteedieas läbis tema keha eale kohased muudatused ning sellega koos läksid ka tema juuksed aina enam ja enam lokki. Juuksuri tütrena ei oleks tohtinud see probleem olla, aga paraku ei olnud tollal ega ole ka täna Eestis just palju juuksureid, kes oskaksid lokkis juuste eest õigesti hoolitseda ja seda ei osanud ka Julia ema. “Minu varasem kogemus lokkis juustega on olnud selline, et ainuke võimalus normaalne välja näha, on neid sirgendades. Ka minu ema, kes on juuksur ja kel on endal lokkis juuksed, sirgendas neid,” räägib ta.

Esimese vea tütre lokkidega tegi ema tegelikult juba päris alguses: kahu vähendamiseks otsustati juuksed lühemaks lõigata….

Täispikkuses artiklit saad lugeda SIIT (kliki siia).

PS! Suur suur aitäh Keilitile, kes mind intervjueeris 🙂 Suur suur aitäh kõigile minu jälgijatele ja suur suur aitäh kõigile teile, kes te olete mulle oma lokiteekonnast kirjutanud ja tagasisidet jaganud. Aitäh universumile võimaluse eest mõjutada positiivses suunas, enesekindlama minani nii paljusid naisi (ja mehi) 🙂 

Jätkates Lokitari veebilehe kasutamist nõustute küpsiste kasutamisega.