Lokitari lokihooldusmeetodi 5 lihtsat sammu!

Lokitari lokihooldusmeetod on lihtne viis, kuidas igaüks saab kahustest ja krässus juustest välja võluda lokid. Originaalne Curly Girl meetod sisaldab endas palju reegleid ja nippe. Olles juba paar aastat katsetanud enda juustel erinevaid tehnikaid, jõudsin arusaamisele, et lokihooldusmeetod ei pea olema keeruline 🙂 Kui võrrelda lokkide hooldust maja ehitamisega, siis 1. ja 2. samm loovad vundamendi, 3. ja 4. sammuga ehitad lokid ning 5. samm on juba lõppvormistus. 

1. Samm

Puhasta peanahk sulfaadivaba šampooniga. Tee juuksed märjaks, kanna šampoon peanahale ja masseeri korralikult. Seejärel loputa šampoon juustest välja.

Nipp! Sulfaadivabad šampoonid on õrnema toimega kui tavalised poešampoonid. Seetõttu lase sellel enne välja loputamist paar minutit mõjuda. 

Lokihooldusmeetod, peanaha pesemine
2. Samm

Kanna juuste pikkusele silikoonivaba palsam. Lase veidi mõjuda ja kammi juuksed pusadest lahti. Loputa palsam juustest välja.

Lokihooldusmeetod, palsam3. Samm

Lokkide viimistlemine. Kanna märgadesse juustesse lokikreemi või leave-in’i. Oluline on toodet peale kanda ühtlase kihina märgadesse juustesse.4. Samm

Lokkide viimistlemise järgmise sammuna krämpsuta juustesse lokigeeli. Krämpsutades tood lokikuju veelgi enam esile.


5. Samm

Kuivatamine. Pigista üleliigne vesi juustest ettevaatlikult välja. 

Ning lõpetuseks lase lokkidel kuivada õhu käes või kasuta difuuserit. 


Nipp! Geel võib jätta kuivades lokkidele kõva kipsitaolise kihi. Kui juuksed on 100% kuivad, mudi geelikiht pehmeks. Nii saad kõige kauem kestvad eraldatud lokid.  

Milliseid tooteid ma peaksin valima?

Kõik tooted lokitar.ee lehel on Curly Girl aprroved ehk päriselt lokisõbralikud. See tähendab, et ükski toode ei sisalda kahjustavaid sulfaate, silikone, kuivatavaid alkohole jm lokkidele mitte sobilikke koostisosi. Suur osa jaekaubanduses lokkidele mõeldud sarju ei vasta koostise poolest lokimeetodile. 
Kõige lihtsam on teha valik meie komplektide seas. Seda saad teha SIIN (kliki siia). Igas komplektis on alati olemas nii šampoon ja palsam/mask, kui ka lokkide viimistlemiseks leave’in ja geel. 

Tea, et lõpuks loob iga lokitar just enda juustele kõige paremini sobiva lokimeetodi. Kuid kõigepealt tuleb oma lokikestega sõbraks saada ja õppida tundma just enda juuste eripärad. Sõbrunemine ei pruugi juhtuda esimese pesuga. Võimalik, et ka mitte teise-kolmandaga. Eriti, kui varasemalt on juuksed kõvasti kuumtöötlemist ja poevärvimist saanud ning selle peale pahaselt kahused.

Julgustan sind ikkagi ette võtma lokiteekonna enda tervete ja kaunite juuste heaks. Anna endale ja oma juustele aega lokimaailmaga tutvumiseks 😉


Jätkates Lokitari veebilehe kasutamist nõustute küpsiste kasutamisega.