Parim siidist padjapüür – 19 vs 22 momme?

Oled parima siidist padjapüüri otsingul? Kui jah, siis oled kindlasti kuulnud terminit “momme”. Momme (mm) on mõõtühik, mis viitab siidi kaalu ja tiheduse näitajale. Mida kõrgem momme väärtus, seda raskem ja tihedam on kangas. Kõige levinumad valikud padjapüürides on 19 ja 22 momme, aga kumba neist eelistada ja miks?

Kuidas leida parim siidist padjapüür?

Oled kindlasti kuulnud, et puuvilla kvaliteedi määramiseks on oluline niiditiheduse mõõtmine. Siidi puhul tuleb aga mängu teine mõõtühik – momme, mis on üheks peamiseks teguriks siidist padjapüüri kvaliteedi määramisel.

Hea teada! Momme vs niiditihedus

Puuvilla ja siidi võrdlemisel on oluline teada erinevust momme ja niiditiheduse vahel.  Puuvilla niiditihedus viitab horisontaalsete ja vertikaalsete niitide arvule ruuttolli kohta. Kõrgem niiditihedus viitab sageli pehmemale ja vastupidavamale kangale, kuid näitaja üle 600 võib puuvilla puhul vähendada kanga hingavust.

Siidi puhul aga viitab momme kanga kaalule ja tihedusele, mitte niitide arvule. Kõrgem momme viitab suuremale siidiniitide kontsentratsioonile, mis teeb kanga tihedamaks, läikivamaks ja vastupidavamaks. Seega tähendab kõrgem momme üldiselt kõrgema kvaliteediga siidist padjapüüri.

Parim siidist padjapüür – mis on momme ja miks see on oluline?

Momme (hääldatakse “mummi’) pärineb Jaapanist ja on traditsiooniline mõõtühik, mis kirjeldab siidikanga kaalu. Täpsemalt viitab see 100 jardi pikkuse ja 45 tolli laiuse kanga kaalule naelades. Kui kangas on 19 momme, siis 100 jardi sellest kaalub 19 naela. 22 momme puhul kaalub see 22 naela.

Üks momme on võrdne seega umbes 4,34 grammi siidiga ühe ruutmeetri kohta. 22 momme siidikangas sisaldab 16% rohkem siidi kui 19 momme ja 40% rohkem kui 16 momme.

Kõrgem momme tundub nahal luksuslikum ja on tihedam, raskem ja vastupidavam, mis on eriti oluline padjapüüride puhul, mida kasutatakse igapäevaselt ja mis puutuvad kokku sagedase pesemise ja kulumisega.

22 momme siidikangas sisaldab 16% rohkem siidi kui 19 momme ja 40% rohkem kui 16 momme.

Kas kõrgem momme on alati parem?

Üldjuhul on see tõesti nii, kuid liiga kõrge momme võib muuta kanga raskeks ja naha vastas kohmakaks. Oluline on leida tasakaal siidi paksuse ja selle langevuse või „voolavuse“ vahel.

Seetõttu peetakse 22 momme siidist padjapüüre ja siiditarvikuid ideaalseks kombinatsiooniks vastupidavuse, luksuse ja libeduse osas. See tundub mugavam, toekam, siledam ja nahal palju luksuslikum kui madalama mommega kangad, . Samas ei ole see liiga raske ning säilitab hea pehmuse ja libeduse.

19 momme või 22 momme siidist padjapüür – kumb valida?

19 momme siidist padjapüür on pehme ja sile ning populaarne valik tänu oma soodsamale hinnale. Kuid neil, kes soovivad luksuslikumat tunnet ja suuremat vastupidavust, tasub valida paksem, 22 momme siidist padjapüür, mis on küll veidi kallim, kuid see on väike lisakulu, mis on seda väärt!

Vaatame lähemalt:

 • Vastupidavus ja pikaealisus

Raskem siid on üldiselt vastupidavam ja peab paremini vastu kulumisele, kui 19 momme siid. Tihedama kudumise tõttu suudab 22 momme siid paremini taluda igapäevast kulumist, sagedast pesemist ja isegi väiksemaid kahjustusi. See tähendab, et 22 momme siidist padjapüürid säilitavad oma välimuse ja kvaliteedi pikema aja jooksul, vähendades vajadust sagedase asendamise järele.

 • Luksus ja mugavus

Mida kõrgem on momme, seda rohkem siidiniite kangas sisaldab, muutes selle luksuslikumaks, paksemaks ja läbipaistmatumaks. Raskem ja tihedam siid annab sulle magades pehmema ja rikkalikuma tunde. Lisaks aitab 22 momme tihedam struktuur säilitada siidi siledust ja välimust, vähendades kortsumist ja kulumist. See teeb 22 momme siidist padjapüürid parimaks valikuks luksusliku une jaoks.

Sellepärast on kasutatud Lokitari kõikides siiditoodetes, nagu padjapüürid, unemaskid, voodipesu, öömütsid ja  juuksekummid, ainult 22 momme siidi.

 • Hingavus ja temperatuuri reguleerimine

Siidil on looduslikud temperatuuri reguleerivad omadused, mis aitavad hoida sind suvel jahedana ja talvel soojana. See omadus aitab vältida ülekuumenemist ja liigset higistamist, tagades mugavama une ja tehes sellest suurepärase kanga aastaringseks kasutamiseks.

Kuigi 22 momme siid on tihedam, on see siiski äärmiselt hingav ja aitab paremini hoida ja reguleerida kehatemperatuuri. 19 momme siid võib olla hingavam, kuid ei paku sama tasemel temperatuuri reguleerimist nagu 22 momme.

 • Vähem naha ja juuste kahjustusi

Kõrgema mommega siidist padjapüür sisaldab rohkem siidi, mistõttu saad rohkem kasu võrreldes madalama momme või siidisegudega. 22 momme siid on pehmem ja siledam kui 19 momme, mis tähendab, et see vähendab tõhusamalt hõõrdumist,  aidates vältida juuste murdumist, säilitada naha niiskust ja vähendades peente joonte ja kortsude teket. See omadus on eriti kasulik neile, kes kannatavad kuivade juuste või tundliku naha all.

Kombineeri 22 momme siidist padjapüüri, unemaski, öömütsi ja juuksekummiga, et saavutada parim ilu-uni!

Kuidas valida õige momme?

Valiku tegemisel tuleks kaaluda oma eelistusi ja vajadusi. Kui otsid padjapüüri, mis on vastupidav ja luksuslik, siis on 22 momme parim valik. Kui eelistad kergemat ja õhemat padjapüüri, võib 19 momme olla sobivam.

Oluline on meeles pidada, et kõrgema mommega siid on üldiselt kallim, kuid see on investeering, mis tasub end pikemas perspektiivis ära.

 

Millega veel arvestada, soovides leida parimat siidist padjapüüri?

 • Kas see on 100% mooruspuu siid?

Veendu, et kangas on 100% siid, mitte satiin või mõni muu libe sünteetiline kangas. Vastasel juhul ei saa sa sama kasu “võlts” siidist.

 • Kas see on OEKO-TEK sertifikaadiga?

Veendu, et siidkangas on testitud sõltumatu allika poolt, et see oleks vaba kahjulikest kemikaalidest ja toksiinidest. Lokitari siidkangas on OEKO-TEX® sertifitseeritud (Standard 100), mis tähendab, et see on testitud ja tõestatud, et see ei sisalda kahjulikke aineid.

 • Kas sellel on toodud siidikanga kvaliteedimärgisena välja 6A?

Siidiklassid määratakse vastavalt siidikookoni kiudude pikkusele, kvaliteedile ja puhtusele. 6A klassi siid tähendab, et see on valmistatud pikimatest ja ühtlasematest kiududest, mis annab tulemuseks sileda, läikiva ja vastupidava kanga. See siid on ülimalt pehme ja luksuslik ning selle tootmiseks kasutatakse ainult parimaid mooruspuu siidi kookoneid. Kõik Lokitati siiditooted on valmistatud 6A klassi siidist, tagades kõrgeima kvaliteedi ja mugavuse.

 • Kas siidi momme näitaja on selgelt välja toodud?

Kui jaemüüja ei maini momme väärtust, ole ettevaatlik, sest see võib tähendada, et siidist padjapüür ei ole kõrge kvaliteediga. Parimad siidibrändid märgivad oma siidist padjapüüride ja siiditarvikute momme väärtuse selgelt veebisaidil, et saaksid olla kindel, et investeerid ehtsasse kõrge mommega siidist padjapüüri.

 • Milline on padjapüüri sulgemistüüp?

Paljud siidist padjapüürid pakuvad tõmblukuga sulgemist traditsioonilise ümbrik-kinnituse asemel. Oluline on teada et tõmblukk võib üle öö juukseid vahele tõmmata ja pärast mitmeid pesemisi võib see kahjustuda. Seetõttu on Lokitari padjapüüridel kasutatud ainult ümbrik-disaini, et tagada maksimaalne mugavus ja funktsionaalsus.

 • Kas see tuleb kinkekarbis?

Siidist padjapüür on suurepärane kingitus ning oluline on tagada, et see oleks esitlemiseks valmis. Lokitari siidist padjapüürid on käsitsi pakitud meie signatuur-kinkekarpi, muutes need ideaalseks kingituseks lähedastele (või iseendale!).

Korduma kippuvad küsimused

 • Kuidas siidi hooldada?

Pese padjapüüre külma veega ja kasutades õrna pesuvahendit. Parim on käsipesu või kasutada masinpesul õrna programmi. Kuivata padjapüüri varjulises kohas ja õhu käes, vältides otsest päikesevalgust ja trummelkuivatust. Triigi padjapüüre madalal temperatuuril, kui need on veel kergelt niisked, et vältida kangale kahju tekitamist.

 • Miks mitte satiin?

Kuigi satiin ja siid võivad esmapilgul tunduda sarnased oma sileda ja läikiva välimuse poolest ja mõlemad aitavad vähendada hõõrdumist, on satiin sageli valmistatud sünteetilistest materjalidest nagu polüester, mis ei hinga hästi ja võib põhjustada nahaärritusi.

Sünteetiline satiin võib ka üle kuumeneda, ei reguleeri kehatemperatuuri nii tõhusalt ning kipub kiiremini kuluma ja kaotama oma läike. Lisaks ei ole satiin hüpoallergeenne ega antibakteriaalne, mis võib olla probleemiks tundliku nahaga inimestele.

Kokkuvõtteks

22 momme siidist padjapüürid on vastupidavamad, luksuslikumad, reguleerivad paremini teperatuuri ning hellemad sinu naha ja juuste vastu, võrreldes 19 momme siidiga. Kuigi 19 momme siid on kerge ja hingav ning hinna poolest soodsam, on 22 momme siid investeering, mis tagab pikema eluea ja kõrgema mugavuse. Seega, kui otsid parimat võimalikku une kogemust, on 22 momme siidist padjapüür, voodipesu ja siiditarvikud parim valik.

AllikadResearchgate. Foto: Rachelsilk

Loe lisaks:

 Võidukas duo: siidist padjapüür ja peanahaõli võitsid Anne&Stiili Ilulemmik 2024 tiitli 

5 põhjust, miks peaksid kasutama siidist padjapüüri

Lokitari parima kvaliteediga 22 momme siiditooted leiad siit: 

Vanaroosa
Tumehall
Hall
Heleroosa
Must
Nude
Valge

Lokitar SIID

Siidist padjapüür

54.90 64.00 
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Beež
Vanaroosa
Tumehall
Heleroosa
Must
Valge

Lokitar SIID

Siidist tekikott

220.00 365.00 
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Beež
Vanaroosa
Tumehall
Heleroosa
Must
Valge
149.00 245.00 
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Vanaroosa
Tumehall
Hall
Heleroosa
Must
Nude
Valge

Looduslik siid

Siidist patsikumm

9.90 12.90 
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Beež
Tumehall
Heleroosa
Must

Looduslik siid

Siidist unemask

This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Allahindlus!
Beež
Tumehall
Heleroosa
Must

Lokitar SIID

Siidist öömüts

Original price was: 34.90 €.Current price is: 27.92 €.
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Jätkates Lokitari veebilehe kasutamist nõustute küpsiste kasutamisega.