5 elupäästvat nippi lokkis juuste suviseks hoolduseks

Lokkidega suveajale: 5 nippi, kuidas edukalt suvehooajaks valmis olla

Kui talv annab teed kevadele ja suvele, peavad ka juuksed kohanema uute ilmastikutingimustega. Iga lokkis juuste omanik teab, et aastaajad mõjutavad kiharaid sügavalt. Vaatame üle, millised muudatused on vajalikud, et lokid talvest suvesse sujuvalt üle viia 

Siin on sulle 5 nippi, kuidas tagada, et lokid püsivad terved, niisutatud ja säravad, kõik suvekuud!

1. Üleminek kergematele niisutavatele toodetele

Talvel, kui õhk on kuiv ja külm ning küttesüsteemid võimendavad kuivust veelgi, vajavad lokkis juuksed raskemaid niisutavaid tooteid, mis aitaksid niiskust juustesse lukustada ja kaitsta väliste mõjude eest. Kuid suvel, kui õhuniiskus tõuseb ja päikesekiirgus intensiivistub, võivad need samad tooted muuta juuksed ülemäära raskeks ja lamedaks, röövides neilt elujõu.

Seega tasub eelistada kergemaid niisutajaid, et juukseid mitte liialt koormata ja lasta neil „hingata“. Lisaks aitab õhuniiskusest pärinev lisaniiskus juustel kergemate toodetega paremini toime tulla, andes neile elastsuse ja sära, mida iga lokkis juuste omanik soovib.

2. Hoia peanahk puhta ja värskena

Suvel kipub peanahale  koguma liigset rasu, higi ja mustust, mis võib põhjustada kõõma ja sügelust.

Et vältida probleeme ja hoida peanahk tervena, kasuta regulaarselt sügavpuhastavaid või spetsiaalseid panaha tundlikkust leevendavaid šampoone. Need eemaldavad efektiivselt kogunenud jäägid, samas säilitades juuste niiskustasakaalu.

Lisaks on hea mõte teha regulaarselt peanaha koorimist, mis aitab eemaldada surnud naharakud ja parandada vereringet, andes juustele tervema välimuse ja elujõu.

Kui on soov pikendada pesupäevade vahele jäävat aega, siis on sinu parimad sõbrad juukseid jahutavad ja värskendavad tooted ja ära unusta kasutamast spetsiaalselt juustele ja nahale mõeldud juukseparfüümi!

3. UV Kaitse ja kahjustuste ennetamine

Päikesekiirgus, soolane merevesi või kloorine basseinivesi võivad parajalt pahandust teha, eriti lokkis juuste puhul, mis on oma keeruka struktuuri tõttu UV-kiirgusele eriti vastuvõtlikud.

Päike kahjustab keratiini, juuste tugevust ja elastsust toetavat valku, ning võib lahustada melaniini, mis on juuste loomulik pigment, põhjustades värvi tuhmumist ja pleekimist nii värvitud kui loomulikes toonides.

Lisaks võib päike rikkuda juuste lipiidide (väikesed rasvamolekulid) tasakaalu, mis on olulised niiskuse säilitamiseks, muutes juuksed kuivaks ja rabedaks.

Seega on UV-kaitsega juuksehooldustooted hädavajalikud, kuna need sisaldavad filtreid, mis blokeerivad või neelavad kahjulikku kiirgust, aidates kaitsta nii juuste struktuuri kui ka värvi.

Praktiline viis juuste kaitsmiseks päikese eest, on ka kanda mütsi või muud peakatet, mis aitab vähendada otsest päikesekiirguse mõju.

Lisaks, kui juuksed on juba kahjustunud, üle vaadata proteiini ja niiskuse tasakaal oma hooldustoodetes. Proteiinirikkad tooted aitavad taastada juuste struktuuri ja tugevust.

Selle kohta saad rohkem lugeda blogipostitusest Proteiin või niisutus? Kuidas loomulike lokkide puhul aru saada, kumba sinu juuksed vajavad?

4. Ole valmis seiklusteks või reisimiseks

Suvi kutsub seiklustele ja tihtipeale ka reisidele, mis tähendab, et tavaline juuksehooldusrutiin võib ajutiselt muutuda. Hea mõte on investeerida tahketesse šampoonidesse ja palsamitesse, mis on reisimisel mugavad kaaslased, kuna neid on lihtne pakendada, vastavad lennureiside vedelike kaasavõtmise nõuetele ja nad ei leki.

Ära unusta ka siidist padjapüüri! See on tõeline päästja lokkis juustele, eriti kui ööbimiskohtades on karedad linad. Siid vähendab hõõrdumist, aitab ära hoida juuste katkemist ja hoiab su lokid siledamad. Viska siidist padjapüür omale kohvrisse või käekotti ja sinu lokid tänavad sind – nad püsivad kaunid ja säravad, kus iganes sa oma päeva lõpetad või reisid.

Loe lisaks:

Juuksehooldus uues vormis – milleks mulle tahke šampoon ja palsam?

5 põhjust, miks peaksid kasutama siidist padjapüüri

5. Tähelepanu lokkide viimistlemisele

Rasked geelid või lokikreemid võivad suvel lokke liigselt koormata.

Vajad suviseid viimistlustooteid, milleks sobivad suurepäraselt kergemad juuksevahud, -spreid või lakid, mis pakuvad piisavalt tuge lokkide hoidmiseks, kuid lasevad neil siiski “hingata” ja liikuda.

Need aitavad säilitada juuste loomulikku volüümi, aga takistavad siiski liigset kahu või lendlemist, mis on suvekuudel tavaline probleem

Lisaks on oluline kasutada käepäraseid tööriistu lokkide defineerimiseks. Eriti kasulikuks osutub Bounce Curl Define Brush, mis on suurepärane abivahend lokkide kiireks ja mugavaks eraldamiseks ja esile toomiseks

Jätkates Lokitari veebilehe kasutamist nõustute küpsiste kasutamisega.