Kas sügavpuhastada või koorida?

Kas oled märganud, et su lokid on kaotanud oma elujõu ja sära? Peanahk sügeleb ja juuksed tunduvad rasked või elutud? See võib olla märk, et tuleks ette võtta peanaha ja juuste sügavpuhastus või koorimine

Juuste sügavpuhastus või koorimine – miks seda vaja on?

Tavalised šampoonid ja palsamid võivad jätta juustest põhjalikult välja pesemata mustuse, rasu ja juuksehooldustoodete jäägid, mis omakorda kogunevad peanahale ja juustesse, muutes need raskeks ja elutuks.

Keskkonnamõjud, nagu saaste ja kare vesi, lisavad koormust, põhjustades juuksefolliikulite ummistumist, peanaha sügelust ja isegi juuste väljalangemist.

Suvekuumusega kaasneb sageli suurenenud higistamine ja peanaha rasutootmine, mis tõstab veelgi vajadust tõhusama puhastamise või koorimise järele.

Samuti kloorine basseinivesi ja soolane merevesi, mis korralikult juustest välja pesemata, võivad juukseid kuivatada ja kahuseks muuta.

Mille poolest erineb koorimine sügavpuhastamisest?

Koorimine

Keskendub peamiselt peanaha tervise parandamisele. Koorivad tooted sisaldavad üldjuhul peeneteralisi osakesi või keemilisi koorijaid, mis eemaldavad surnud naharakud ja puhastavad peanaha pinda. See aitab vähendada kõõma, sügelust ja ummistusi, võimaldades peanahal hingata ja juustel kasvada tugevamaks.

Koorimine on kasulik, sest see stimuleerib vereringet peanahas, pakkudes juuksefolliikulitele rohkem toitaineid ja hapnikku, mis omakorda soodustab tervet juuste kasvu.

Sügavpuhastamine

Sügavpuhastavad šampoonid ja maskid eemaldavad juustest surnud naharakud, toodete jäägid, mustuse, rasu ja keskkonnamõjudest tingitud saasteained. Need tooted on igapäevaseks kasutamiseks sobivatest šampoonidest tugevamad ja neid ei soovitata kasutada liiga tihti, et vältida juuste ja peanaha liigset kuivamist.

Sügavpuhastamine on eriti oluline, kui kasutad palju juuksehooldustooteid või viibid sageli kloorises basseini või soolases merevees, mis võivad juukseid kuivatada ja kahjustada.

Sügavpuhastavad šampoonid ja maskid aitavad taastada peanaha ja juuste puhtuse ning tervise. See protsess aitab parandada juuste niiskustasakaalu ja elastsust, vähendades kahusust ja muutes lokid paremini hallatavaks.

Puhas peanahk ja juuksefolliikulid tagavad ka, et niisutavad tooted suudavad paremini imenduda, pakkudes maksimaalset kasu.

Kui tihti koorida või sügavpuhastada?

Lokkis juustele soovitatakse peanaha koorimist teha kord nädalas kuni iga kahe nädala tagant. Sügavpuhastust teha iga 10-14 päeva tagant või korra kuus, sõltuvalt peanaha ja juuste seisundist.

Keskmiselt võiks seda teha iga 10 päeva tagant kuni korra kuus. Kloorise ja soolase vee puhul võib osutuda vajalikuks sagedasem koorimine, et eemaldada kahjulikud jäägid ja taastada juuste niiskustasakaal.

  • Rasusemate juuste puhul on soovitav peanaha koorimist teha kuni kord nädalas, et eemaldada liigne rasu ja mustus, samas kui sügavpuhastamist on soovitatav teha iga 10  – 14 päeva tagant. Eriti suvel.
  • Kuivade juuste puhul piisab koorimisest kord 2-3 nädala jooksul, et vältida liigset kuivamist, ning sügavpuhastamist võib teha iga 1-2 kuu tagant, et mitte eemaldada liiga palju looduslikke õlisid ja niiskust.

Elujõulised ja terved lokid

Ära lase oma lokkidel kannatada tootejääkide ja mustuse all. Koorivate ja sügavpuhastavate šampoonide ja maskide kasutamine aitab taastada sinu juuste loomuliku ilu ja tervise.

Kõik Lokitari tooted on sulfaadivabad ja loodud just lokkis juustele, järgides Curly Girl meetodi põhimõtteid. Koorimine peaks olema osa sinu regulaarse juuksehoolduse rutiiinist, et hoida oma lokid elujõulised ja kaunid.

Alusta juba täna ja tunne erinevust, mida puhtad ja hooldatud lokid võivad pakkuda! Puhas peanahk ja terved lokid annavad sulle tagasi enesekindluse ja sära, mida oled igatsenud.

Kasulikud näpunäited:

  • Ära koori ja sügavpuhasta liiga tihti: Liiga sagedane koorimine ja sügavpuhastamine võivad kuivatada peanahka ja juukseid, põhjustades ärritust ja kahjustusi.
  • Kaitse oma juukseid pärast puhastust: Kasuta alati niisutavat palsamit või maski pärast koorimist ja sügavpuhastamist, et tagada juuste tervis ja elastsus​.
  • Jälgi toodete koostisosi: Vali tooted, mis sisaldavad looduslikke niisutavaid ja toitvaid koostisosi nagu kookosõli, sheavõi ja aaloe, mis aitavad hoida juukseid tervena ja tugevana​. Lokkide puhul tasub valida Curly Girl meetodile sobivad tooted.

Loe lisaks: Curly Girl meetod – teejuht täiuslike lokkideni

5 elupäästvat nippi lokkis juuste suviseks hoolduseks

Proovi neid sügapuhastavaid šampoone ja koorijaid:

Lisa kommentaar

Jätkates Lokitari veebilehe kasutamist nõustute küpsiste kasutamisega.