Curly Girl meetod – teejuht täiuslike lokkideni

Kui sul on lokkis juuksed, tead hästi, et nende eest hoolitsemine võib olla tõsine väljakutse. Oled ehk katsetanud paljusid tooteid ja tehnikaid, aga ideaalsete tulemusteni pole jõudnud. Kuidas siis hoolitseda oma lokkide eest nii, et need oleksid alati säravad, terved ja elujõulised, mitte kahused ja elutud?

Curly Girl meetod on sinu lahendus lokkis juuste hoolduseks. See juhend on sulle, kui soovid oma lokke paremini mõista ja hooldada, et need oleksid terved ja kaunid

Lokid on iga naise kingitus. Armasta neid lihtsate nippide ja leebete vahenditega

Milles on probleem?

Kui su lokid näivad kuivad või kahused, ei ole sa üksi. Sageli valime poest suvalise šampooni või palsami, lootes imet, ent lokid jäävad kahuseks või tuhmiks. Probleem peitub tihti toodetes, mis, hoolimata lubadustest, sisaldavad lokkis juustele kahjulikke aineid.

Lokkis juuksed on struktuurilt erilised – kuivemad ja kergemini kahjustuvad kui sirged juuksed, mistõttu vajavad nad erihoolt.

Tavapärased, sulfaate ehk kangeid pesuaineid, sisaldavad šampoonid puhastavad liiga jõuliselt, eemaldades juustest ka loomulikud ja lokkidele ni ivajalikud õlid. Samuti võivad palsamid ja viimistlustooted sisaldada silikoone, mis tekitavad juustele läbimatu barjääri, takistades niisutavate ainete jõudmist juukseni. See muudab juuksed ajapikku üha kuivemaks ja kahusemaks.

Vältimaks kahju, tuleks juuksehoolduses hoiduda sulfaatidest, silikoonidest, kuivatavatest alkoholidest ja mineraalõlidest.

Mis on Curly Girl meetod?

Curly Girl (CG) meetod põhineb Lorraine Massey raamatul Curly Girl: The Handbook” ja on õpetus sellest, kuidas kuidas muuta sinu juuksed tervemaks ja ilusamaks, järgides lihtsaid ja loomulikke juuksehoolduspõhimõtteid.

Meetodi põhimõte on väga lihtne:

Väldi kõike, mis võiks lokkis juukseid kahjustada nagu: sulfaadid, silikoonid, alkoholid ja liigne juuste kuumtöötlemine.

Selle asemel keskendu õrnale puhastusele, sügavale niisutusele ja loomulike lokkide defineerimisele, et tuua esile nende parim potentsiaal ja loomulik ilu.

Enne alustamist: 

Lokkis juuste hooldamine algab õigetest toodetest!

Kõigepealt kontrolli üle kõik oma senised juuksehooldustooted, et kas nad ikka on lokisõbralikud? Seda saad teha mugavalt lehel www.IsitCG.com.

Kui kahtled, siis tea, et Lokitari lehelt leiad parima valiku lokisõbralikke tooteid!

 • Alusta sellest, et soetad endale sobivad silikooni- ja sulfaadivabad lokivahendid
 • Froteerätiku asemel kuivata juukseid mikrokiust rätiku või puuvillase T-särgiga
 • Kui sul veel ei ole, siis kaalu siidist padjapüüri või siidist öömütsi hankimist, et vähendada kahu ja kaitsta oma lokke üleöö

Loe lisaks, miks on lokkide puhul oluline kasutada siidist padjapüüri: 5 põhjust, miks peaksid kasutama siidist padjapüüri

1. SAMM

Puhas ja terve peanahk = terved ja säravad juuksed!

Puhasta peanahk sulfaadivaba šampooniga. Tee juuksed märjaks, kanna šampoon peanahale ja masseeri see õrnalt sõrmedega laiali. Seejärel loputa.

NIPID:

 • Keskendu peanahale: Ära kanna šampooni juuste kogupikkusele. See võib neid liigselt kuivatada.
 • Pikenda mõjumise aega: Sulfaadivabad šampoonid on õrnema toimega kui tavalised poešampoonid. Seetõttu lase sellel kindlasti enne väljaloputamist paar minutit mõjuda ja vajadusel korda pesu
 • Masseeri hoolega: Peanaha masseerimine stimuleerib vereringet, mis omakorda soodustab juuksekasvu. Kasuta selleks kas oma sõrmi või peanaha massaažiharja

Tähelepanu! Esimene pesu!

Esimese pesu eesmärk on eemaldada kõik varasemate hooldustoodete, eriti silikoonide jäägid. Curly Girl meetodiga alustamiseks vali sügavpuhastav, kuid siiski sulfaadivaba šampoon, et mitte kahjustada peanaha loomulikku kaitsekihti. See samm on oluline, et alustada Curly Girl meetodit puhtalt lehelt.

Proovi neid lokisõbralikke koorivaid šampoone

2. SAMM

Lokkis juuksed ja kamm – millal jaa, millal ei?

Kanna silikoonivaba palsamit ja/või juuksemaski kogu juuste pikkusele, lase veidi mõjuda ja kammi juuksed pusadest lahti. Märjalt palsamiga kammimine on lokkis juustele kasulik, sest palsam muudab juuksed libedamaks, hõlbustades pusade lahti harutamist ja vähendades juuste katkemise ohtu.

Bounce Curl pusahari

See aitab ka palsamil juukseid paremini niisutada ja lokkidel paremini esile tulla, kummutades müüdi, et märjalt kammimine on kuidagi kahjulik.

Oluline on kasutada spetsiaalset pusaharja või laiapiilist kammi ja kammida juukseid õrnalt, alustades otstest

Nipid:

 • Lase palsamil mõjuda: See aitab juuksed paremini lahti harutada.
 • Kasuta vett: Kui kamm ei libise hästi, tee juuksed veega uuesti märjaks. Alles siis lisa vajadusel veel palsamit.
 • Kammi õigesti: Alusta otstest, et vähendada katkemist ja kahjustusi.

See on ainuke kord, mil tohib lokkis juukseid kammida – pesus ja palsamiga.

NB! Lokkis juukseid ei kammita kuivalt. Loe lisaks:Lokimaailma reegel nr 1

Proovi neid kamme lokkide kammimiseks ja pusade harutamiseks

3. SAMM

Lokkide niisutamine – viimistlusvahendite roll

Pärast pesu kanna märgadele juustele lokikreem või leave-in pähe jäetavat palsamit. Oluline on kanda toodet märgadesse juustesse ühtlase kihina. Selleks võid juuksed jaotada näiteks 4-6 osaks ning siis sektsioonide kaupa juukseid töödelda.

Juuksesalgud võib veel ka läbi kammida, et pähejäetav palsam oleks kindlasti ühtlaselt jaotunud. See aitab vältida kahusust ja tagab, et iga lokk saab piisavalt niisutust, toetust ja toitaineid oma loomulikus vormis püsimiseks.

Nipp!

 • Piisavalt niisutatud juuksed näevad välja nagu märjad vetikad ja peavad moodustama lokisalgud

Tähelepanu! Õli kasutamine:

Kuigi õli on lokkis juuste hoolduses oluline, ei tohiks seda kasutada enne lokikreemi või leave-in toote pealekandmist. Erinevalt levinud arvamusest õli ei niisuta, vaid lukustab juustesse kantud niiskuse. Seega kasuta õli viimase sammuna, et säilitada niiskus ja lisada sära

Enim ostetud leave-in palsamid Lokitari valikus:

4. SAMM

Lokkide viimistlemine ja scrunching ehk krämpsutamine

Enne krämpsutamist kanna juustele lokigeeli või mõnda muud soovitud viimistlusvahendit. Vajadusel töötle juukseid sektsioonide kaupa.

Soovi korral kasuta lokkide veelgi paremaks vormimiseks lokiharja nt Bounce Curl Define Styling Brush – lokke esile toov juuksehari, finger coiling või finger rolling tehnikaid.

See aitab veelgi paremini moodustada defineeritud, kahuvabasid lokisalke ja anda lokkidele hoidvust.

Kui lokid on vormitud, on aeg krämpsutamiseks.

Mis on krämpsutamine (ingl. k scrunching)?

Krämpsutamine on tehnika, mis annab juustele suuna, kuidas lokid peaksid moodustuma. Kalluta pea küljele ja pane peopesa oma juuste alla. Käsi ülespoole liigutades, korja juuksed peopesa peale kokku ning peanaha juures suru käsi rusikasse, pigistades kõvasti juukseid. Lase lahti ja korda.

Nipid:

 • Krämpsutades pead kuulma lirtsuvat heli. See on märk, et juuksed on piisavalt niisutatud. Kui seda heli ei kuule, kuivavad juuksed kahuseks. Lisa juustele vett!
 • Võta lokigeel appi: Kasuta krämpsutamiseks spetsiaalselt lokkis juustele mõeldud geeli. See annab juustele piisava hoidvuse, ilma et need muutuksid raskeks või kleepuvaks.
 • Ära pinguta üle: Mida rohkem krämpsutad, seda rohkem tulevad lokid esile, aga ole õrn! Liiga jõuline või liigne krämpsutamine võib juukseid kahjustada või tekitada liigset kahu.

5. SAMM

Juuste kuivatamine

Lokkide õigeks kuivatamiseks pigista neist esmalt õrnalt välja liigne vesi, kasutades mikrokiust rätikut või puuvillast T-särki.

Loe lisaks: “Kuidas mitte kuivatada lokke!”

Seejärel lase juustel kas õhu käes kuivada või kasuta difuuserit või föönimütsi madalal kuumusel, et kaitsta lokke kuumakahjustuste eest.

Kui juuksed on kuivanud ja geel on jätnud kõva, kipsitaolise kihi, mudi juukseid õrnalt, et muuta lokid pehmeks ja eraldatuks.

Mudimise hõlbustamiseks võid kasutada lokisõbralikku juukseõli, seda eelnevalt peopesas soojendades.

Nipp!

 • Enne lokikooriku pehmeks mudimist veendu, et juuksed oleksid 100% kuivad, sest mudides veel niiskeid lokke, muutuvad need kahuseks. Nii saad kõige kauem kestvad, ilusad ja eraldatud lokid.

Lokid on iga naise kingitus. Armasta neid lihtsate nippide ja leebete vahenditega. Vajalikke lokitooteid leiad meie e-poest

 

Loe lisaks: Anne ja Stiil: Kes on Lokitar? Eestit on tabanud lokibuum! Selle taga üks naine ja maailmakuulus meetod, mida harrastavad tuhanded eestlannad

2 thoughts on “Curly Girl meetod – teejuht täiuslike lokkideni

 1. Pingback: Lokkis juuksed? - Kuidas hooldada krässus ja kahuseid juukseid

 2. Pingback: Curly Girl meetod - kuidas õigesti hoolitseda lokkide eest

Comments are closed.

Jätkates Lokitari veebilehe kasutamist nõustute küpsiste kasutamisega.