Kas su lokid lähevad kergesti pusasse? Pusaspreid ja detangler‘id muudavad kammimise lihtsaks ja kiireks, hoides samal ajal juuksed terved ja siledad. Vaatame lähemalt, kuidas pusade harutajad töötavad ja miks on need nii hädavajalikud abilised igale lokkide omanikule.
Milleks kasutatakse pusaspreisid ja detangler’eid?
Pusade harutajad ehk inglise keeles detangler’id on loodud selleks, et hõlbustada juuste lahti harutamist, vähendades sõlmede ja pusade tekkimist. Need tooted on eriti kasulikud lokkis juustele, mis on oma tekstuuri tõttu pusade tekkimisele altimad.
Pusade harutajad muudavad kammimise lihtsamaks ja vähem valulikuks, vähendades juuste murdumist ja kahjustusi. Paljud pusaspreid sisaldavad niisutavaid ja toitvaid koostisosi nagu vitamiine ja mineraale, aloe vera, kookosõli, linaseemne õli ja sheavõid, mis aitavad hoida juukseid hüdreerituna ja pehmena, vähendades kuivust ja kahusust.
Siiski tuleb olla ettevaatlik, kuna paljud pusaspreid sisaldavad silikoone, mis võivad koguneda juustesse ja takistada niiskuse jõudmist juuksekarva. Curly Girl meetodi järgijatele on oluline valida silikoonivabad ja lokisõbralikud tooted.
Mille poolest erineb pusasprei pähejäetavast palsamist?
Pusasprei ja pähejätav palsam töötavad sarnaselt – mõlemad sisaldavad juukseid niisutavaid koostisosi, mis kleepuvad juukse väliskihile (kutiikulile), et seda ühtlaselt katta. See silub juuksekarva pinda, võimaldades kergemat kammimist pusadeta.
Pusasprei silub juuksekarva, täites lõhed ja katkised kohad, vähendades hõõrdumist juuksesalkude vahel. Need on spetsiaalselt loodud juuste lahti harutamiseks ja pusade eemaldamiseks. Neid kasutatakse tavaliselt kammimise lihtsustamiseks, pakkudes kohest libedust ja niisutust, et juukseid saaks hõlpsamini kammida ja hallata.
Pusaspreid on kergemad ja vähem toitvad kui pähejätavad palsamid ning nende peamine eesmärk on pusade ja sõlmede eemaldamine.
Pähejätav palsam on niisutav ja toitev toode, mida kantakse juustele pärast pesemist ja jäetakse juustesse kuni järgmise pesukorrani. Need on mõeldud juuste niisutamiseks, kaitsmiseks ja toitmiseks pikema aja jooksul.
Pähejätavad palsamid sisaldavad tavaliselt rohkem niisutavaid ja toitvaid aineid kui pusaspreid ja pusade harutajad ning need on mõeldud juuste üldise tervise parandamiseks.
Peamised erinevused:
- Koostisosade kontsentratsioon: Pähejätavad palsamid sisaldavad rohkem toitvaid ja niisutavaid aineid, samas kui pusaspreid keskenduvad rohkem juuste libedaks muutmisele ja pusade lahti harutamisele.
- Eesmärk: Pähejätavad palsamid on mõeldud juuste üldise tervise ja tugevuse parandamiseks, samas kui pusaspreid on mõeldud kammimise lihtsustamiseks ja pusade eemaldamiseks.
- Kasutusviis: Pähejätavad palsamid jäetakse juustesse pärast pesemist, pusaspreid aga pihustatakse juustesse enne kammimist või näppudega lahti harutamist, olgu need siis märjad või kuivad.
Hea teada!
Pähejätavad palsamid võivad ka juukseid ja juuksepusasid lahti harutada, kuid pusaspreid ei pruugi alati juukseid samavõra niisutada ja toita.
Kuidas pusaspreid õigesti kasutada?
Pusasprei märgadesse juustesse
Pusasprei on kõige tõhusam niisketel juustel, kuna need on elastsemad ja kergemini kammitavad. Pärast pesemist vajuta juuksed mikrokiust rätikuga õrnalt kuivemaks. Pihusta pusasprei ühtlaselt niisketesse juustesse. Veendu, et toode katab kõik piirkonnad, kus on kalduvus pusade tekkeks. Mõnda pusaspreid on parem pihustada kätele ja hõõruda õrnalt juustesse käte abil.
Paksemate juuste korral tasub pusaspreid juustele kanda sektsioonide kaupa.
Pusade harutamiseks kasuta näppe või spetsiaalselt laia hambaga kammi või pusaharja, alustades otstest ning liikudes juurte poole. Niiskus aitab pusasprei koostisosadel paremini jaotuda ja pusad kergemini lahti harutada, vähendades samal ajal juuste murdumise riski.
Pusasprei kuivadesse juustesse
Kui vajad kiiret lahendust pusade eemaldamiseks, on pusasprei kasutamine kuivades juustes ideaalne. Pihusta seda ühtlaselt kuivadesse juustesse, keskendudes pusadele ja sõlmedele. Kasuta spetsiaalset pusade harutamise kammi või sõrmi, alustades otstest ja liikudes ülespoole. Liikuge üks osa korraga. Vajadusel pihusta pusaspreid uuesti, sõltuvalt juuste pikkusest.
See võimaldab kiirelt ja tõhusat pusade lahti harutamist igal ajal, ilma vajaduseta juukseid pesta.
Koostisosad, mida vältida
- Parabeenid (Parabens) on säilitusained, mis võivad stimuleerida vähirakkude kasvu ja häirida hormonaalset tasakaalu. Tavaliselt märgitud kui: Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben.
- Formaldehüüd on tuntud kantserogeen ja võib põhjustada nahaärritust. Formaldehüüdi vabastavad säilitusained (Formaldehyde-releasing preservatives). Tavaliselt märgitud kui: Diazolidinyl Urea, Imidazolidinyl Urea, DMDM Hydantoin, Methenamine, Quaternium-15.
- Polüetüleenglükool (Polyethylene glycol). Kasutatakse toodete paksendamiseks, kuid tootmisprotsessis tekivad kantserogeensed lisandid. Tavaliselt märgitud kui: PEG, Polyethylene Glycol.
- Trietanoolamiin (Triethanolamine). Tavaliselt märgitud kui: TEA, Triethanolamine. Kasutatakse pH taseme reguleerimiseks ja emulgaatorina, kuid võib põhjustada naha ja silmade ärritust ning astmat.
- Sünteetilised lõhnaained (Synthetic fragrance). Tavaliselt märgitud kui: Fragrance, Parfum. Võivad sisaldada sadu koostisosi, millest mõned on kantserogeensed ja hormonaalset tasakaalu häirivad.
- Silikoonid (Silicones) katavad juuksekarva ja võivad koguneda, takistades niiskuse jõudmist juuksekarva, mis võib muuta juuksed kuivaks ja hapraks eriti lokkis juuste puhu. Tavaliselt märgitud kui: Dimethicone, Cyclomethicone, Amodimethicone, Cyclopentasiloxane
Loe lisaks: 5 elupäästvat nippi lokkis juuste suviseks hoolduseks